Sovičky

SovičkyV této třídě (5-7 leté děti) se na Vás těší paní učitelky:

• Helena Vinterová
  • Marie Horová

ŘÍIJEN U SOVIČEK

V měsíci říjnu jsme se s dětmi věnovali projektu „MOJE MĚSTO,MOJE ZEMĚ“, k 100 výročí založení Československa. Nejprve jsme si povídali o sv. Václavovi a o palladiu, děti si vytvořily svatováclavskou korunu a naučily se Rytířskou píseň a písničku Na to pražském mostě. Přečetli jsme si staré české pověsti, týkající se Prahy a děti také pracovaly s encyklopedií a s mluvící knihou. Velký zážitek jsme všichni měli z komentované vycházky na Karlův most, po kterém nás provázel vodník. Podle fotografií děti nakreslily historické stavby Prahy, které se jim opravdu podařily.

V druhé polovině měsíce jsme si povídali o založení Československa i o jeho rozdělení, dětí vyprávěly o městech, horách a řekách, které znají, četli jsme si z knihy Staré české pověsti pro děti. Děti z dřevěných kostek postavily Prahu a také se seznámily se státní vlajkou, státním znakem a státní hymnou. Na závěr tématu jsme společně s dětmi v hale instalovali nástěnku – Praha očima dětí.

ZÁŘÍ U SOVIČEK

Na počátku září se děti seznamovaly s novými kamarády, s prostředím třídy, s hračkami a pomůckami i s pravidly, která si společně stanovily a která budou dodržovat, aby nám všem bylo spolu příjemně. V dalším týdnu děti pracovaly s různými druhy ovoce a zeleniny a v týdnu „Bramborování“ poznávaly původ a užitek brambor, na písničku Brambory si zatancovaly mazurku, vytvořily veselé Bramboráčky a zasadily si naklíčené brambory, které již vyrazily. Na velké zahradě děti našly krásnou žlutou housenku, které daly jméno podle jejích pohybových schopností – Akrobatka. Akrobatce jsme ve školce udělali pelíšek ve sklenici a již druhý den si vytvořila „domeček“ ze slepeného listí a zakuklila se. Teď s napětím čekáme, zda se vylíhne motýl. Spoustu legrace jsme si také s dětmi užili na novém hřišti na Barrandově, kde děti ukázaly, jak jsou šikovné a odvážné při ručkování, na síti i na horolezecké stěně.