Jméno:
Heslo:

Veverky

V této třídě (4-5 leté děti) se na Vás těší paní učitelky:

  • Gabriela Zděnková
  • as. Helena Mačurová


Hodnocení měsíce května

Na plnění úkolů jsme tentokrát měli velmi málo času.

Prvních čtrnáct dní jsme stále ještě byli doma, pracovali jsme tak na úkolech, které jsme dostali ze školky. Ale maminky měly svátek, a tak jsme s nimi mohli strávit mnohem více času než jindy. Mnohé z nich dostaly spoustu krásných srdíček, obrázků a dárečků.

Ve druhé polovině května se otevřely dveře naší školky. Pracovali jsme na grafomotorických a pracovních listech, povídali jsme si o okolní přírodě, o vodě. Ale především jsme trávili čas venku. Pohybovými i míčovými hrami na školní zahradě. Vycházkami do okolí školky, kdy jsme pozorovali změny v přírodě, brouky a broučky v lese i na louce, cestu vody v potoce… Ve třídě se zdržujeme jen nejnutnější dobu od příchodu do svačinky. Ale i tak máme čas povídat si o naší krásné přírodě, která nás obklopuje.

Dokonce jsme našli čas na výrobu krásných barevných motýlů, kteří už co nevidět ozdobí náš plot. Ale vzniká i další spousta obrázků, protože práce s papírem, nůžkami a lepidlem nás prostě baví.

Rozhodně jsme nesplnili všechno, co jsme si naplánovali, ale určitě to vynahradí skutečnost, že jsme zase všichni společně, přestože s omezeními, zase v naší školce.Hodnocení měsíce dubna

Měsíc duben – začátek jara, byl ve znamení Velikonoc.
Protože jsme všichni byli doma, mohli jsme si nabarvit vajíčka, udělat výzdobu do oken nebo jen tak pro radost na stůl nebo před dům. Vytvářeli jsme i jarní výzdoby.
Spousta krásných obrázků, ať už jarních nebo velikonočních, doputovala i do školky.
Velikonoční vajíčka byla vystavena v okně ředitelny. Z jarních kytiček jsme uspořádali další výstavu na plotě.
Při vybarvování tulipánů se děti mohly procvičit v počítání a porovnávání počtu.
Dalším tématem byla bezpečnost dětí v běžném provozu. Vzhledem k hlavní silnici, která vede hned kolem školky, je toto téma velmi důležité.
Děti měly za úkol plnit úkoly – řešit dopravní situace, poznat barvy semaforu…
Hodně jsme se zaměřili na procvičování zrakové pozornosti.
Hodnocení měsíce března

 

Začátek března patřil knížkám a pohádkám.

Děti si nosily své oblíbené knihy, které si pak s kamarády prohlížely. Vyprávěly o nich, řekly, proč právě tuhle knihu mají nejraději, která postava z knihy je jim nejbližší, které obrázky se jim líbí. Každý, kdo svou knihu přinesl, dostal prostor pro prezentaci.

Děti viděly divadelní představení „O Malence“, které si užily. Po rozhovorech o pohádce vytvořily i ilustrace, které se jim velice povedly.

Stihli jsme i návštěvu kina. Příběh hraček – Toy Story 4 se dětem moc líbil. Věříme, že to nebyl náš poslední kinovýlet.

Děti si začaly vytvářet z papíru Večerníčka, ale to stihlo jen několik z nich. Pak už se naše školka uzavřela pro všechny děti, ale hlavně pro nemoce.

A aby v tom děti nezůstaly samy, dostávaly alespoň elektronicky občas nějaké pracovní listy, grafomotorické listy nebo třeba básničky. Mohly tak procvičovat to, co by jinak dělaly ve školce.

Doufáme, že se ve školce sejdeme co nejdříve, abychom dohnali všechny společné činnosti.Do té doby budou děti dostávat „úkoly“ jen prostřednictvím e-mailu.

A aby jim nebylo moc smutno, dvakrát týdně dostanou i krátkou pohádku, kterou píšeme jen pro ně.

 

BÁSNIČKA

Sluníčko si češe vlasy,

v zahrádce je plno krásy.

Všude kvetou jarní kvítka,

ty má ráda každá včelka.

Včelka sedá k petrklíči,

semínka už v zemi klíčí.
HODNOCENÍ MĚSÍCE ÚNORA 

 

Začátek února patřil lidskému tělu – děti se seznámily s tím, jak lidské tělo funguje, co potřebuje. Poznaly nejdůležitější orgány, které tělo skrývá. Získaly povědomí o zdraví, zdravé výživě, péči o zdraví, životosprávě, hygieně.

Všechny poznatky si procvičily při nejrůznějších hrách, skládání puzzle, skládanek, mozaiek. Učily se hledat zajímavé informace v encyklopediích, prohlížely si obrázky v knihách a časopisech.

O jarních prázdninách, kdy bylo dětí malinko, jsme si povídali o ptácích v našich zahradách. Ty jsme pozorovali i při vycházkách do blízkého okolí mateřské školy.

Celý únor vyvrcholil masopustními oslavami, ke kterým patřil především karneval. Vyprávěli jsme si o tradicích a zvycích, které se k Masopustu vztahují. Samotný karneval si děti opravdu užily.

11. února jsme společně s dětmi z MŠ Podbělohorská vyrazili do zábavního parku TOBOGA, kde jsme si nejen pohráli na všemožných atrakcích, ale potkali jsme i nové kamarády. I v měsíci březnu se na toto setkání budeme těšit.

 

Báseň

Karneval

Dneska máme velký bál,

hurá, je tu karneval!

Z holčiček jsou princezny,

splní si své tajné sny.

Kluci si dnes meče vzali,

za prince se ustrojili.

Na bále dnes společně

je nám všem moc báječně.

 

Hodnocení měsíce ledna 

 

Měsíc leden začal tradicí Tří králů, kterou jsme navázali na vyprávění o adventu a Vánocích.

Vyprávěli jsme si o zimním období, o charakteristických znacích zimy, změnách počasí, o zimních sportech a aktivitách.

Seznámili jsme se se svými smysly. Hráli jsme nejrůznější hry, při kterých jsme jednotlivé smysly vyzkoušeli.

Při výtvarných činnostech jsme si procvičovali práci s nůžkami, lepidlem, ale i s barvami nebo tuší. Vyrobili jsme si sněhuláka, namalovali své smysly. Svou jemnou motoriku jsme si zdokonalili i v pracovních a grafomotorických listech – kreslili jsme koule pro sněhuláky nebo šišky.

Zopakovali jsme si základní geometrické tvary, na pracovních listech jsme je roztřídili a vybarvili.

Při hudebních činnostech jsme se zaměřili na rytmické a sluchové hry. Zopakovali jsme si známé lidové písně a naučili se některé nové.

Denně jsme se zdokonalovali v bezpečné chůzi po komunikaci (už krásně chodíme ve dvojicích a pohromadě), abychom se pak mohli proběhnout na louce nebo v lesíku. Tam jsme procvičovali střídání chůze a běhu, reakci na změnu signálu či chůzi a běh v nerovném terénu.

V lednu jsme absolvovali dva programy, které navštívily naši školku – Písničky ze ZOO a Mobilní planetárium.

 

Písničky, které jsme se naučili:

 

My tři králové

Sněhulák

Sněhová vločka

Zima je tu

Koho mráz a zima láká

Černé oči


 

RYCHLÝ KONTAKT

Mateřská škola, Praha 5 - Hlubočepy, Hlubočepská 90,


Praha 5, Hlubočepy, Hlubočepská 90/40

www.mshlubocepy.cz

www.facebook.com/mshlubocepy

email: skolka.hlubocepy@seznam.cz

TELEFON

MŠ 251 815 315, 731 863 163

ŠJ 251 815 31


NOVINKY

Nové fotografie

obrázek
Nové fotografie

Aktuální jídelníček

Co máme tento týden dobrého najdete zde https://www.jidelna.cz/jidelni-listek/?jidelna=732

Created by © 2016 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign