Jméno:
Heslo:

Broučci

V této třídě (3-4 leté děti) se na Vás těší paní učitelky:

  • zást. řed. Šárka Vaněčková
  • Gabriela Zděnková
  • ředitelka školy Bc. Iva Kováčová

DUBEN U BROUČKŮ
Duben se u Bručků nesl převážně ve znamení dopravy. Seznámili jsme se se všemi dopravními prostředky, které můžeme v okolí potkat. Vyráběli jsme třídní semafor a také jsme byli mávat vláčkům na nádraží. Vždycky nám na pozdrav zahoukal. Oslavili jsme také svátek země, kdy jsme si povídali o ekologii, proč je důležité chránit přírodu. Na konví jsme se už začali věnovat květinám a keřům, které pomalu začínají zdobit naši zahradu a okolí školky. Společně s celou školkou jsme i my zalávali bylinky a rajčátka na naší bylinkové zahrádce.

BŘEZEN U BROUČKŮ
Březen provázely přípravy na Velikonoce, povídali jsme si o tradicích a zvycích, také jaké kdo doma udržuje. Sázeli jsme osení do květináčků, které jsme si sami ozdobili, vznikl nám tak krásný dárek pro maminku k velikonocům. Vyráběli jsme také přáníčka a naučili se říkanku na koledu. Po Velikonocích jsme si začali povídat o zvířátkách a jejich mláďátkách. Už víme, že miminko od koníka není kůňátko, že od ovečky není ovčátko atd... :). Naučili jsme se písničku Krávy, krávy, krávy... takže už i víme jaké zvuky zvířátka vydávají. 

ÚNOR U BROUČKŮ

Únor se nesl ve znamení příprav na masopust. Povídali jsme si o tradicích, o pečení masopustních koláčků. Naučili jsme se písničku,,To je zlaté  posvícení", vyráběli jsme velkou jitrnici z punčochových kalhot. Vše vyvrcholilo školkovým karnevalem. Tančilo se, zpívalo. Děti spoustu dobrot, které  jim maminky připravily a moc za ně  děkujeme. Masek bylo opravdu veliké množství, ale nejvíc bylo tradičně princezena a batmanů :) 

LEDEN U BROUČKŮ

v lednu jsme si vyprávěli zážitky z Vánočních svátků. Každý se pochlubil co mu nadělil Ježíšek.  Vysvětlili jsme si také kdo byli Tři králové,  kde se vzali a jaké nesli Ježíškovi dárky,  vyráběli jsme papírové koruny a naučili se písničku  ,,My tři králové,,. Napadl také  sníh,  a tak jsme.si mohli užívat na zahradě koulovačky, stavění sněhuláka a spoustu zábavy, kterou sníh  přináší:)

PROSINEC U BROUČKŮ

Celý prosinec se nesl v duchu přicházejících Vánoc. Nejprve náši školku, ale navštívil čert s Mikulášem. Dobře to dopadlo a nakonec si nikoho z nás neodnesl do pekla. Po této pekelné návštěvě jsme již pilně nacvičovali koledy a básníčky na naši první školkovou besídku. Vyráběli jsme také přáníča a perníková srdíčka pro maminky. Besídka se nakonec povedla a i když jsme běhěm Prosince hodně marodili, nic jsme nepokazili. Druhý den přišel náš školkový Ježíšek. Nadělil nám spoustu nových hraček. Pak už jsme se jen těšili na toho skutečného Ježíška. Přejeme Veselé Vánoce a Šťastný Nový rok.
Vaši Broučci.


LISTOPAD U BROUČKŮ

V listopadu jsme se učily co správně nosit v zimě za oblečení, jaké nemoci nás můžou potkat a co dělat abychom se před nimi ochránili. Dozvěděli jsme se co všecko v sobě skrývá ovoce a zelenina a proč je pro nás tak prospěšné. Vyráběli jsme čepice a šály z papíru, barevné stromy z papírových talířů a z krepového papíru. Seznámili jsme se také s naší novou paní učitelkou. Ke konci měsíce už jsme se pomalu začínali připravovat na příchod Adventu.


ŘÍJEN U BROUČKŮ

V měsíci říjnu jsme se seznamovali s blížícím se podzimem. Pomocí obrázků, které jsme sami nakreslili a listů z přírody, jsme pozorovali jak se postupně mění příroda, jakými barvami namalovala stromy. Vyráběli jsme zvířátka z kaštanů, tiskali jsme bramborou, zkrátka všechno co k podzimu patří. Dále pokračovalo naše seznamování se školkou. Do naší třídy přibylo i pár nových kamarádů, které jsme velmi rychle přijali mezi sebe. Skoro všichni z nás už si na školku zvykli a po mamince už se nám zasteskne jenom občas :) V listopadu nashledanou.
Broučkové

ZÁŘÍ U BROUČKŮ

Broučkové se celý měsíc seznamovali s prostředím školky, s novými kamarády a paní učitelkami. Mnoho nových Broučků si muselo zvyknout, že budou nějaký čas ve školce trávit bez maminky, proto ukáplo i pár slziček, ale něktěří broučci co zůstali ve třídě z loňského roku, svoje nové kamarády podpořili a tak ke konci měsíce již adaptaci skoro všechny děti bez problémů zvládly. Během celého měsíce, jsme se už i naučili několik písniček a básniček a vyrobili a nakreslili spoustu krásných obrázků a výrobků. Budeme se postupně zlepšovat a proto prosíme naše maminky ať nás podporují a jsou statečné s námi :) Vaši Broučkové


RYCHLÝ KONTAKT

Mateřská škola, Praha 5 - Hlubočepy, Hlubočepská 90,


Praha 5, Hlubočepy, Hlubočepská 90/40

www.mshlubocepy.cz

www.facebook.com/mshlubocepy

email: skolka.hlubocepy@seznam.cz

TELEFON

MŠ 251 815 315, 731 863 163

ŠJ 251 815 31


NOVINKY

Nové fotografie

obrázek
Nové fotografie

Aktuální jídelníček

Co máme tento týden dobrého najdete zde

Created by © 2016 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign