Jméno:
Heslo:

Sovičky

Sovičky

SovičkyV této třídě (5-7 leté děti) se na Vás těší paní učitelky:

  • Petra Hejlová
  • Alena Valachová

 Únor

V měsíci únoru jsme se těšili, že konečně přijde zima a užijeme si sníh. Bohužel jsme se nedočkali, ale i tak jsme se celý měsíc měli u nás ve třídě hezky.

Začátkem měsíce jsme si povídali o tom, jak to chodí o masopustu, jak tato tradice vznikla a jak se slaví masopust dnes. Mnozí z nás se zúčastnili Masopustu v Hlubočepech a chystali si masky do průvodu. Ve školce jsme se podívali na film z cyklu Chaloupka na vršku „Masopust“, zatančili jsme si tanec „Kalamajka“ a vyrobili jsme si „Šaška“ z otisků ruky a skládaného papíru.

Dalším tématem bylo zdraví. Už víme, co všechno máme dělat, abychom nebyli nemocní. Že je důležitá i zdravá strava, jak se správně oblékat a otužovat. Pobyt ve školce nám zpříjemnilo i několik akcí, které se nám moc líbily, a velice se vydařily. Návštěva Toboga parku byla opravdu velkým zážitkem, i pro nás dospěláky! Proto si výlet autobusem do Tobogy zopakujeme ještě jednou v březnu. Také další akce ve školce jsme si užili – zábavný program Duhové bubliny a konečně karneval. Hezky jsme si zatančili a zařádili.

Během února jsme často procvičovali grafomotoriku, protože mnohým z nás dělají některé cviky stále ještě problémy. Líbila se nám grafomotorická cvičení s říkadly, např. „Žába“ a „Šašek“.

Po zbytek měsíce jsme probírali témata „To jsem já – lidské tělo“ a „Pět kamarádů – naše smysly“. Hráli jsme zrakové a sluchové hry, prohlédli jsme si knihy a encyklopedie, vytvořili jsme velkoformátové obrazy, které jsou vystavené na chodbě před naší třídou.Leden

V měsíci lednu jsme se sešli ve školce po Vánocích, a těšili jsme se, že si budeme užívat sníh a pořádnou zimu. Tomu ale počasí moc nepřálo. Na začátku měsíce jsme si povídali o Třech králích, o lidových tradicích a podívali jsme se společně na pověst Tři mudrci. Film byl moc hezký a poučný. Nevšedním zážitkem bylo, když jsme si mohli prohlédnout pravé kadidlo, teď už všichni víme, že je to pryskyřice ze stromu Boswellia, který ale u nás neroste, a mohli jsme si očichat i éterický olej z tohoto stromu. Moc se nám to líbilo. Také jsme se naučili písničku Tři králové.

V dalších týdnech jsme si povídali o ptáčcích, kteří u nás zůstávají přes zimu, a jak a proč jim pomáháme. Naučili jsme se říkadlo s prstovým cvičením Vrabčáci. Procvičené prsty se nám budou hodit ve škole při psaní! Vyrobili jsme si krmítko pro ptáčky, zatím jen jako obrázek, opravdové krmítko ze dřeva se chystáme vyrábět za pomoci některého tatínka v únoru.

Koncem měsíce jsme si povídali o tom, jak se v zimě správně oblékat, užili jsme si spoustu legrace při různých hrách a soutěžích s oblečením. Hlavně hra „Lichožrouti“ s ponožkami byla velice zábavná. Vyrobili jsme si i papírovou čepici, kterou jsme zdobili natrhaným barevným papírem. Naučili jsme se básničky Leden, Ptáčci, Čepice a písničky Dva mrazíci a Čížeček.

Všechny aktuální básničky a písničky budeme dávat pro rodiče na nástěnku v šatně, tak jako doposud. Fotografie z našich akcí a výletů najdete i nadále na školním webu.

RYCHLÝ KONTAKT

Mateřská škola, Praha 5 - Hlubočepy, Hlubočepská 90,


Praha 5, Hlubočepy, Hlubočepská 90/40

www.mshlubocepy.cz

www.facebook.com/mshlubocepy

email: skolka.hlubocepy@seznam.cz

TELEFON

MŠ 251 815 315, 731 863 163

ŠJ 251 815 31


NOVINKY

Nové fotografie

obrázek
Nové fotografie

Aktuální jídelníček

Co máme tento týden dobrého najdete zde https://www.jidelna.cz/jidelni-listek/?jidelna=732

Created by © 2016 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign