Jméno:
Heslo:

Sovičky

Sovičky

SovičkyV této třídě (5-7 leté děti) se na Vás těší paní učitelky:

  • Helena Vinterová
  • Marie HorováPROSINEC U SOVIČEK

Na začátku prosince jsme si s dětmi užívali mikulášský čas. Děti si vyrobily čertíky, naučily se básničku a písničku s mikulášskou tématikou, zahrály si na čertíky, vytvořily „peklíčko“ a nakonec si užily legraci a řádění při Mikulášské nadílce. V době adventu si děti vyrobily přáníčka a dárečky pro rodiče, naučily se vánoční koledy, básničky a připravovaly se na vánoční besídku. Také jsme si povídali o vánočních zvycích, tradicích a jak to asi bylo s Ježíškem. Děti pomáhaly s přípravou na vánoční tvoření s rodiči, kterého se některé zúčastnily a vytvořily moc pěkné a nápadité výtvory. Vánoční besídka pro rodiče, na kterou se děti s velkým nadšením a nasazením chystaly, se dětem podařila a pak už se jen mohly těšit na vánoční čas strávený v rodinném kruhu.LISTOPAD U SOVIČEK

Vycházky a výlety do přírody jsou důležitou složkou výchovy. Děti při nich poznávají mnoho nového, přírodní prostředí poskytuje příležitost poznávat rostliny, stromy, listy, plody, zvířata, ptáky apod. Na našich procházkách do Prokopského údolí a okolí jsme si všímali změn v přírodě, obdivovali jsme pestrou škálu podzimních barev, rozeznávali stromy, keře, listy, plody, poznávali jsme přírodu všemi smysly. Z přírodnin si děti vytvořily „podzimní paletu“, jindy byla pro děti zajímavá frotáž listů či kůry stromů. Vyprávěli jsme si příběh „O starém stromu“, povídali si, co všechno umí les, naučili jsme se básničky a písničky s podzimní tématikou. Děti zaujala také ekologická akce o lesních zvířatech, při které se děti dozvěděly hodně zajímavých věcí, ale také ukázaly, že ony také už mnoho ví o lese a jeho obyvatelích. S tímto tématem jsme se rozloučili na poslední vycházce, na níž les děti symbolicky zamkly. V rámci „Předškoláčka“ jsme si opět procvičili grafomotoriku, plnili různé úkoly pomocí pracovních listů i různých her.


ŘÍIJEN U SOVIČEK

V měsíci říjnu jsme se s dětmi věnovali projektu „MOJE MĚSTO,MOJE ZEMĚ“, k 100 výročí založení Československa. Nejprve jsme si povídali o sv. Václavovi a o palladiu, děti si vytvořily svatováclavskou korunu a naučily se Rytířskou píseň a písničku Na to pražském mostě. Přečetli jsme si staré české pověsti, týkající se Prahy a děti také pracovaly s encyklopedií a s mluvící knihou. Velký zážitek jsme všichni měli z komentované vycházky na Karlův most, po kterém nás provázel vodník. Podle fotografií děti nakreslily historické stavby Prahy, které se jim opravdu podařily.

V druhé polovině měsíce jsme si povídali o založení Československa i o jeho rozdělení, dětí vyprávěly o městech, horách a řekách, které znají, četli jsme si z knihy Staré české pověsti pro děti. Děti z dřevěných kostek postavily Prahu a také se seznámily se státní vlajkou, státním znakem a státní hymnou. Na závěr tématu jsme společně s dětmi v hale instalovali nástěnku – Praha očima dětí.


 

ZÁŘÍ U SOVIČEK

Na počátku září se děti seznamovaly s novými kamarády, s prostředím třídy, s hračkami a pomůckami i s pravidly, která si společně stanovily a která budou dodržovat, aby nám všem bylo spolu příjemně. V dalším týdnu děti pracovaly s různými druhy ovoce a zeleniny a v týdnu „Bramborování“ poznávaly původ a užitek brambor, na písničku Brambory si zatancovaly mazurku, vytvořily veselé Bramboráčky a zasadily si naklíčené brambory, které již vyrazily. Na velké zahradě děti našly krásnou žlutou housenku, které daly jméno podle jejích pohybových schopností – Akrobatka. Akrobatce jsme ve školce udělali pelíšek ve sklenici a již druhý den si vytvořila „domeček“ ze slepeného listí a zakuklila se. Teď s napětím čekáme, zda se vylíhne motýl. Spoustu legrace jsme si také s dětmi užili na novém hřišti na Barrandově, kde děti ukázaly, jak jsou šikovné a odvážné při ručkování, na síti i na horolezecké stěně.

RYCHLÝ KONTAKT

Mateřská škola, Praha 5 - Hlubočepy, Hlubočepská 90,


Praha 5, Hlubočepy, Hlubočepská 90/40

www.mshlubocepy.cz

www.facebook.com/mshlubocepy

email: skolka.hlubocepy@seznam.cz

TELEFON

MŠ 251 815 315, 731 863 163

ŠJ 251 815 31


NOVINKY

Nové fotografie

obrázek
Nové fotografie

Aktuální jídelníček

Co máme tento týden dobrého najdete zde

Created by © 2016 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign